• Додано: 2012-03-03 21:02
 • Змінено: 2023-07-08 22:24
 • Статус: Схвалено
40

Як оптимізувати роботу сервера

Шановні клієнти! Хотілося б коротко розповісти про основні моменти налаштування публічного сервера для його максимальної продуктивності. Найчастіше відбувається ситуація, коли неправильний підхід до налаштування спричиняє погану якість гри. Короткий список речей, про які ми хотіли розповісти Вам:

 1. Кожен сервер має піковий ліміт навантаження, який він може використовувати, що пов'язано не тільки із забезпеченням незалежності ресурсів одного сервера від іншого, а й специфікою ігрових серверів (зокрема Counter-Strike 1.6). Чим більше ви навантажуєте сервер доповненнями, тим менше вільних ресурсів для його роботи.

 2. Більше "важких" плагінів – менше FPS. Можна було б написати більше плагінів – менше FPS, але це не завжди так. Найчастіше саме 2-3 плагіна, які ми називаємо "важкі" (через неправильне їх написання, витік пам'яті і просто недалеке знання програмування розробника) викликають підвищене навантаження на сервер, що тягне за собою падіння FPS. Що таке FPS? Для роз'яснення можна написати окрему статтю, тому якщо бути простіше, то чим він вищий, тим приємніше грати на сервері, швидше відбувається реакція дій гравця на навколишній світ (CS 1.6).

 3. Кікайте гравців із високим пінгом. Обов'язково ставте на сервер плагін, який кікає гравців із високим пінгом. Як би Вам не хотілося їх залишити на сервері, але вони заважають іншим гравцям, так і роботі сервера. Рекомендуємо кікати гравців із пінгом понад 100.

 4. Встановіть індивідуально сервер FPS. Так як ми дозволили всім клієнтам самостійно змінювати FPS у параметрах запуску, рекомендуємо простежити, яке значення буде стабільним для Вашого сервера. Якщо у Вас публічний сервер з мінімальним набором плагінів без жодної музики, спецефектів та інших розважальних плагінів, то сміливо ставте 1000. Якщо ж у Вас навантажений гайнгейм сервер 32/32, то движок сервера не дозволить тримати позначку FPS стабільно на 1000 без бустерів. Тут справа не в обладнанні, а в самому виділеному сервері (CS 1.6). Для гангейм на 32 слоти рекомендуємо встановити 500FPS. Навіщо? Якщо FPS сервер буде постійно "стрибати" то будуть помітні "мікролаги" при грі.

 5. Перезавантажуйте сервер за завданням. Зважаючи на те, що плагіни і моди часто викликають витік пам'яті, що може шкодити до роботи сервера, ми рекомендуємо перезавантажувати сервер щодня, а точніше щоранку. Як це зробити? Дуже просто. Зайдіть у розділ Завдання, і поставте завдання на перезавантаження сервера, наприклад, о 6-тій ранку щодня. Таким чином він автоматично перезавантажуватиметься без Вашої участі і не заважатиме гравцям (бо швидше за все їх там не буде в такий ранній час). Якщо ж сервер забитий постійно (тим більше рекомендуємо його перезавантажувати), то попереджайте гравців про регулярні перезавантаження.

 6. Запорука успіху сервера, не тільки у його налаштуванні. І нарешті, хотілося б додати, що запорука успіху будь-якого сервера не тільки в його правильному налаштуванні, а й у адекватній адміністрації, які вміють спілкуватися з гравцями та мають досвід виявлення чітерів. На жаль, встановлення серверного античита не вихід у цій ситуації.

Приємної гри та користування нашими послугами.


 • Група: Користувачі
 • Коментарів: 1
 • Реєстрація: 2013-09-03
#914
2014-08-20, 21:57:42
Спасибо за статью)
 • Група: Клієнти
 • Коментарів: 1
 • Реєстрація: 2015-10-08
#1653
2015-11-11, 21:29:34
Fake players spamming or protocol volations что делать какито уроди что то на мутили с сервом..что делать?
 • Група: Користувачі
 • Коментарів: 94
 • Реєстрація: 2012-02-02
#1654
2015-11-12, 21:25:54
martun,

это сообщение мода dproto о бане клиента как fake игрока. делать ничего не нужно, dproto блокирует самостоятельно этих игроков


Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Вгору